Договір про нерозголошення конфіденційної інформації

Що таке договір про нерозголошення?

Угода про нерозголошення (NDA) - це письмовий договір, який укладається між двома сторонами. Одна сторона, що розкриває, та друга сторона, що приймає положення які вказані у договорі, погоджується не розголошувати  конфіденційну інформацію, яка зазначена та викладена в угоді. Сторонами, що розкривають та приймають, можуть бути фізичні особи, компанії чи юридичні особи. Підписанням договору кожна сторона бере на себе обов'язки та права вказані у договорі, і розуміє що інформація є конфіденційною, цінною для комерційних чи інших цілей тому кожен із сторін зобов'язаний зберігати її таємниці. Після підписання угоди сторони можуть розпочинати повноцінні ділові відносини, не боячись виникнення витоку інформації.

Договір про нерозголошення конфіденційної інформації

 Вам потрібна угода про нерозголошення?

Якщо ви хочете вступити у ділові відносини з іншою стороною, але маєте конфіденційну власність яку б не хотіли показувати на загал, вам необхідний документ який буде оберігати ваші інтереси. Усілякий бізнес з часом напрацьовує ряд унікальних знань, які можна монетизувати у вигляді грошового еквівалента, тому вони повинні захищати власну інформацію, яка дозволяє їм працювати - і запобігати розголошенню конфіденційної інформації. Також використання договору про нерозголошення передбачає, що Ви можете використовувати конкретну угоду про нерозголошення для різних цілей. Найбільш поширене застосування конфіденційних угод:

Договір про нерозголошення для працівників.

Використовуйте договір про нерозголошення конфіденційної інформації, щоб заборонити працівникам ділитися діловою інформацією - за винятком випадків, коли це доречно - або ризикувати порушенням їхніх договорів. Деякі компанії роблять цей договір обов'язковим для всіх працівників.

Договір про нерозголошення для ознайомлення із інформацією

Використовуйте  угоду NDA, коли необхідно розкрити конфіденційну інформацію, щоб залучити працівників - як правило, висококваліфікованих. Він повинен бути підписаний перед співбесідою.

Використання договору для збереження інтелектуальних прав

Застосовуйте договір NDA для захисту незапатентованих винаходів. Коли необхідно поділитися інформацією про винахід з іншими інженерами, інвесторами або навіть членами сім'ї, угода NDA гарантує, що ніхто не зможе легко розкрити або викрасти інформацію викладену Вами.

Захист інтересів у фінансових операціях

Використовуйте угоду NDA з нерухомості для захисту особистої та фінансової інформації покупця, продавця, ріелтора та будь-кого іншого, який бере участь у якихось домовленостей. Така форма NDA також заважає залученим сторонам розміщувати таємні угоди або витоку важливих матеріалів до конкурентів.

Захист від витоку даних 

Використовуйте комерційну таємницю NDA, щоб безпечно розголошувати комерційну таємницю третім особам, не побоюючись крадіжок. Комерційна таємниця часто є предметами, такими як спеціальні формули, практики, інструменти, програмне забезпечення, технічні розробки, креслення та списки клієнтів - але вони також можуть бути унікальними та незвичайними.

Основні сфери застосування:

  • Інтелектуальні права;
  • Рекламні агентства;
  • Консультації;
  • Телепродукція;
  • Розробка програмного забезпечення;
  • Аудити;
  • Розробка веб-сайтів;
  • Наукові досягнення;
  • Тури для відвідувачів;
  • Захист технічних напрацювань.

Терміни припинення NDA

Залежно від характеру конфіденційної інформації, Ви можете включити пункт, який вимагає постійного виконання конфіденційності. Це означає, що немає терміну припинення терміну договору і він триває вічно. Взагалі кажучи, звичайна конфіденційна інформація повинна мати обмежені строки, але комерційна таємниця може бути заборонена до розповсюдження і є безстроково. Однак пункт "без терміну дії" може не відіграти ключову роль у суді в залежності від юрисдикції, де це підлягає виконанню. Ми радимо вам поговорити з юристом, якщо ви думаєте додати положення про безстроковий термін.