Порядок, документи і час, необхідні для отримання візи для в'їзду в Україну типу D

Що таке віза типу D для в'їзду в Україну і для чого вона потрібна?

Реєстраційний номер облікової картки платника податків. ідентифікаційний номер

Віза типу D для в'їзду в Україну – це довгострокова національна віза, яка оформляється закордонними дипломатичними установами України іноземцям або особам без громадянства для в'їзду ними в Україну з метою отримання в Україні документів, які надають право перебувати на період більш ніж 90 днів. 

Тобто, іноземець або особа без громадянства бажаючий перебувати на території України більше ніж 90 днів і у нього є відповідні підстави для отримання посвідки на проживання в Україні, то він зобов'язаний отримати відповідний підвид візи типу D. Без отримання такої візи, особа не зможе отримати посвідку на проживання в Україні. Звертаємо Вашу увагу, що між Україною і окремими країнами діють міжнародні договори, відповідно до яких, громадянам таких країн немає необхідності отримувати візу типу D з метою отримання в подальшому посвідки на проживання в Україні (наприклад, до таких країн належать країни колишнього СРСР: Азербайджан, Російська Федерація та інші).

Візи типу D можна отримати в будь-якій закордонній дипломатичній установі України. На сьогоднішній день, чинним законодавством України передбачено можливість отримання візи типу D для в'їзду в Україну і в самій Україні, а саме видачею такої візи повинен займається департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України і тільки для громадян тих країн з якими діє безвізовий режим. Однак, станом на сьогодні, дана можливість не може бути реалізована в зв'язку з відсутностю прийнятого нормативного механізму його реалізації.

Довготривала віза типу D позначається на візі латинською літерою - D.

Який порядок отримання і які необхідно документи для отримання візи типу D?

Для отримання візи типу D, іноземцю або особі без громадянства, необхідно звернутися до найближчої дипломатичної установи України в країні свого перебування. Звертаємо вашу увагу, що це може бути будь-яка країна в якій є дипломатичні установи України. Є окрема категорія країн, громадяни, якої можуть отримати візу типу D тільки в країні свого громадянства. До таких країн належить: Іран, Ірак, Єгипет та інші.

До пакету документів, який потрібно мати з собою звертаючись до дипломатичної установи України для отримання візи типу D, відноситься наступні документи:

1) Заповнена та підписана Вами візова анкета.

2) Паспортний документ, який повинен: бути дійсним не менше як три місяці після задекларованої дати вашого виїзду з території України, мати не менше двох вільних сторінок і строк дії якого не повинен бути більше ніж десять років з дати його видачі.

3) Одна кольорова фотографія розміром 35 х 45 міліметрів;

Реєстраційний номер облікової картки платника податків. ідентифікаційний номер

4) Чинний на території України поліс медичного страхування з покриттям витрат не менше ніж 30 000 євро або відповідний еквівалент в іншій валюті. Такий поліс повинен діяти з дати вашого запланованого в'їзду на територію України.

5) Документи, які підтверджують у Вас достатнє фінансове забезпечення на період запланованого перебування на території України та для виїзду з території України. Це може бути будь-які документи: виписки з банківського рахунку, готівкові кошти та інші. Крім того, до таких документів належить документи, які підтверджують можливість в законній спосіб отримати такі кошти на території України (наприклад дозвіл на працевлаштування).

6) Документ, що підтверджує оплату консульського збору, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

 

Залежно від підстави отримання візи, необхідно надати додаткові документи, які підтверджують відповідну підставу отримання візи. Перелік документів, які підтверджують підставу для отримання візи типу D і відповідно, мету перебування в Україні визначені чинним законодавством України є достатньо широким. Наведемо найбільш поширені документи, які подаються для отримання візи типу D:

  • належним чином засвідчена копія дозволу на використання праці іноземця або особи без громадянства на території України. Для окремих громадян, окремих країн з якими Україна має міжнародні договори, в яких передбачено можливість використання праці своїх громадян без відповідного дозволу на території держави учасника такого міжнародного договору, необхідно надавати трудовий договір (контракт), а для осіб, які мають статус закордонного українця – трудовий договір (контракт ) і посвідчення закордонного українця;
  • запрошення на навчання (стажування) в Україні, видане навчальним закладом України;
  • документ, що підтверджує родинні зв'язки з громадянами України, в тому числі перебування в шлюбі іноземця (або особи без громадянства) і громадянина України;
  • документ, який підтверджує про створення на території України суб'єкта підприємницької діяльності або придбання частки в такому суб'єкті;
  • запрошення релігійної організації, яка має право запрошувати іноземців або осіб без громадянства на територію України;
  • інші документи.

Подавши необхідний пакет документів і пройшовши співбесіду у консульстві, яке здійснюється під час подачі документів, ви отримаєте свою візу в наступні строки:

Реєстраційний номер облікової картки платника податків. ідентифікаційний номер

- якщо ви подавали документи в терміновому порядку (за що необхідно додатково доплатити консульський збір) – протягом 5 робочих днів з дня подачі документів;

- якщо ви подавали документи в звичайному порядку - протягом 10 робочих днів з дня подачі документів.

У разі відмови в видачі візи, ви можете оскаржити відповідне рішення, яке вам повинні надати, в порядку і строки, передбачені чинним законодавством України.

Після отримання візи, ви можете в'їхати на територію Україну з дати зазначеної в візі, з якої вона діє і перебувати на території України на весь час дії візи, а в разі отримання посвідки на проживання - на період дії посвідки на проживання в Україні.

Вище викладене є спробою пояснити Вам загальний порядок отримання візи типу D для в'їзду в Україну, необхідні для цього документи і строки отримання такої візи. Проте, в кожному випадку (звернення) є свої нюанси, пов'язані з різними обставинами отримання візи, які потрібно врахувати. У зв'язку з цим, для отримання консультації та допомоги, Вам слід звернутися до наших фахівців, які обов'язково допоможуть Вам.