Що ж таке реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер)?

Реєстраційний номер облікової картки платника податків. ідентифікаційний номер

Згідно з чинним законодавством України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) - це індивідуальний десятизначний унікальний код платника податків внесений до Державного реєстру фізичних осіб України, якій присвоюється фізичним особам (резидентам та нерезидентам) платникам податків та інших обов'язкових платежів та зберігається протягом усього життя за такою особою.

Тобто, простими словами реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) дозволяє користуватися різними послугами в Україні, в тому числі державними, та є необхідною умовою для реалізації цивільних, адміністративних та інших прав в Україні особою. Відкриття рахунку, отримання соціальної допомоги, відкриття підприємства, отримання права на керування транспортним засобом і багато іншого можливо, якщо у вас є реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер).

 

Чи всім особам потрібен реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), які прибули в Україну?

Звичайно ж ні. Якщо ви прибули в Україну з туристичною метою, щоб познайомиться з українською культурою, або до родичів на не тривалий період, або просто відпочити, то звичайно ж, вам немає необхідності отримувати реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер). Але, якщо ви вирішили залишитися в Україні і займатися будь-якою діяльністю або просто пожити більш тривалий період, то для того, щоб не відчувати дискомфорт при зверненні в різні органи або установи (банки тощо) і ін., вам необхідно буде отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків ( ідентифікаційний номер).

Тобто, необхідність отримання ідентифікаційного номера залежить від того чи будете ви в Україні займатися будь-якою діяльністю.

Як отримати ідентифікаційний номер, і які документи для цього потрібно?

Для того, щоб отримати іноземцем реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) в Україні, необхідно звернутися до Державної податкової служби України. Таке звернення можна зробити особисто або через представника (адвоката, юриста).

Звернення оформляється у вигляді заповненої облікової картки фізичної особи-платника податків за формою № 1ДР, що одночасно є вашою заявою на отримання ідентифікаційного номера.

До такого звернення потрібно додати такі документи:

  1. Копію вашого паспорта. Але, при цьому з собою необхідно мати оригінал такого документа. Якщо ж, ви перебуваєте в Україні та отримали посвідку на проживання в Україні, то вам необхідно пред'явити і долучити до заяви (звернення), саме копію посвідки на проживання (постійне або тимчасове) в Україні. Ваш паспортний документ або документ, який посвідчує вашу особу, повинен містити наступну інформацію: прізвище, ім'я по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання, громадянство, реквізити вашого паспортного документа і ваш податковий номер (за наявності) який присвоєно вам у вашій державі.
  2. Паспортний документ, який ви пред'являєте і подаєте в Державну податкову службу України та який є на іноземній мові, необхідно перекласти на українську мову та завірити такий переклад нотаріально, а копію такого перекладу долучити до вашого звернення (заяви).
  3. Якщо всі вищезгадані документи збирає і складає ваш представник (адвокат, юрист), та він же буде звертатися до податкової служби України зметою отриманням для вас ідентифікаційного номера, необхідно буде додатково долучити до вищезазначеного переліку документів ще й нотаріально посвідчену довіреність на такого представника.
Реєстраційний номер облікової картки платника податків. ідентифікаційний номер

Підготувавши необхідні документи, вам необхідно буде звернутися в найближчий центр обслуговування платників податків Державно податкової служби України за місцем вашого фактичного знаходження.

Якщо в податковій службі не виникнуть додаткові питання до пакету поданого вами документів, то на протязі 3-х днів ви отримаєте свій реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) в Україні.

Якщо в вас виникли додаткові питання або необхідність в додаткових роз'ясненнях, звертайтеся за вказаними контактними даними на цьому сайті, наші фахівці на дадуть вам професійну та повну консультацію.

У нашій компанії процес надання послуг організовано так, що ви можете перевірити компетенцію нашого адвоката. Ми пропонуємо різноманітні формати консультацій:

  • особиста зустріч із адвокатом у нашому офісі;
  • отримати консультацію по телефону, скайпу чи будь-яким месенджером;
  • онлайн консультування;
  • отримати відповідь на ваше питання по email.

Ви можете оцінити нашу компетенцію вже прямо зараз, подзвонивши та отримати потрібну вам консультацію або домовитись про особисту зустріч із адвокатом.

З повагою ЮК «Adalet» 
«Будьте під правовим захистом»